Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2023 Salı

Yoksullara yönelik önyargı toplumu ayrıştırıyor

Resmi verilere göre İsviçre’de 2022 yılında yaklaşık 745 bin kişi yoksulluk sınırının altında yaşıyordu. Araştırmacılar, toplumda yoksullara yönelik önyargı nedeniyle bu kişilerin yardım istemekten çekindiğine dikkat çekiyor.

İsviçre’de, aylık geliri 2.289 frankın altında olan bekar kişiler ve aylık geliri 3.989 frankın altında olan iki çocuklu aileler yoksulluk sınırının altında kabul ediliyor. 

Ayrıca, ‘ADT Dördüncü Dünya’ sivil toplum kuruluşunun Adalet Bakanlığının desteğiyle yaptığı araştırmaya göre, yoksul insanlar, toplumda karşılaştıkları önyargı nedeniyle yardım istemekten utanıyor, ve bu da toplumdan daha da izole olmalarına yol açıyor. 

Araştırmacılar, İsviçre toplumunun büyük bölümünün ‘yoksul olmak insanın kendi suçudur’ bakış açısına sahip olduğunu, bu nedenle yoksulluk sınırının altındakilerin sadece ekonomik değil, sosyokültürel açıdan da zarar gördüğünü dile getirdi. 

Geri Dön 09 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN