Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2024 Cumartesi

Yeni korona varyantı hızla yayılıyor

Bilim insanları, “çok sayıda yeni mutasyon” içeren yeni bir korona varyantı tespit etti. İsviçre'de de mayıs ayından bu yana enfeksiyon sayısı artıyor.

KP.2. P.2 adı verilen bu varyantın Avrupa ve ABD'de yayıldığı açıklandı. Japon bilim insanlarının araştırmalarına göre, KP.2 önceki varyantlara göre daha hızlı çoğalıp yayılıyor.

İsviçre Sağlık Dairesi, Graubünden, Ticino, Valais ve Batı İsviçre kantonlarında mayıs ayından bu yana enfeksiyon sayısının arttığını doğruladı. Aşıların koruyuculuğunun azalması ve bağışıklığın düşmesiyle hastalığa yakalanma riskinin arttığı belirtildi.

KP.2'nin olası semptomları arasında ateş, öksürük, titreme ve kas ağrısı yer alıyor. Epidemiyolog Timo Ulrichs, riskli grupların vaka sayısı artarsa, yeniden maske takmak gibi koruyucu önlemler alması gerekebileceğini söyledi.

Geri Dön 08 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN