Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Yaşlı kadını 100 bin frank dolandırdılar

Zürih'e bağlı Kilchberg'de 79 yaşındaki bir kadın, kendisini telefonda polis olarak tanıtan bir kişi tarafından 100 bin frank değerinde dolandırıldı. 

Dolandırıcı, kadına bir dolandırıcılık vakasını çözmek üzere olduklarını ve ellerinde kadına ait banka dökümanları ve bilgiler bulunduğunu söyledi. Yaşlı kadından nakit parasını ve değerli eşyalarını güvenliğe almasını isteyen dolandırıcı, kadını ikna ettikten sonra para ve değerli eşyaları güvencede olduğu gerekçesi ile teslim aldı. Yaşlı kadın, dolandırıldığını 117 numaralı Polis Acil telefonunu arayarak ortaya çıkardı.

Kanton Zürih Polisi, dolandırıcının Almanya'nın Bayern eyaletine ait şive ile Almanca konuştuğunu ve kimliğinin belirsiz olduğunu açıkladı. Polis, emniyet görevlilerinin kesinlikle kimseden telefonla banka havalesi veya nakit para istemeyeceğini ve halkın bu konuda uyarlı olup bu tip isteklerde hemen en yakın polis merkezine haber vermesi gerektiğini belirtti.

Şehir ve Kanton Zürih Polisi, telefonla dolandırılan veya benzer şekilde zarara uğrayanların derhal 117 numaralı telefonu arayarak polisle irtibata geçmeleri çağrısında bulundu.

Geri Dön 18 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN