Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Ocak 2024 Perşembe

Yaşam süresi pandemiden sonra yeniden yükselmeye başladı

İsviçre'de pandemi nedeniyle düşüşe geçen ortalama yaşam süresinin yeniden yükselmeye başladı.

İsviçre’de işçi açığının artmasıyla birlikte, İşverenler Derneği, emeklilik yaşının yeniden yükseltilmesi çağrısında bulunmuştu. İsviçre’de Federal İstatistik Dairesi (BfS) tarafından yapılan bir araştırma, pandemi nedeniyle düşüşe geçen ortalama yaşam süresinin yeniden yükselmeye başladığını ortaya koydu. Ortalama yaşam süresi kadınlarda 85,7, erkeklerde ise 81,6’ya kadar yükseldi.

Uzmanlar yaşam beklentisinin yükselmeye devam edeceğini, ancak bu artışın geçmiş yıllardaki kadar hızlı olmayacağını öngördü. Ülkedeki yaşam süresinin özellikle azalan bebek ölümleri ve gelişen sağlık hizmetleri sebebiyle artığı kaydedildi.

Yaşam beklentisinin önümüzdeki yıllarda iklim krizi ve yeni salgınlar nedeniyle yeniden düşebileceği vurgulandı.

İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda, Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Ghebreyesus, X hastalığına karşı uyarıda bulunmuştu. X hastalığı terimi, Kovid-19’dan 20 kat daha ölümcül, küresel bir salgına neden olabilecek,  şu anda bilinmeyen bulaşıcı hastalıklara atıfta bulunmak için varsayımsal olarak kullanılan bir terim.

Geri Dön 25 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN