Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Haziran 2023 Cuma

Yapay zekanın dezenformasyon gücü demokrasiyi tehdit edebilir

İsviçre'nin Zürih Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre; yapay zeka, demokrasileri tehdit edebilecek kadar güçlü bir dezenformasyon yeteneğine sahip.

Zürih Üniversitesi’nden bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya göre, yapay zeka, demokrasileri tehdit edebilecek, ‘son derece ikna edici bir dezenformasyon üretme yeteceğine’ sahip.

Araştırmacılar, katılımcılara, iklim değişikliği, korona salgını, düz dünya teorisi gibi birçok konuda komplo teorilerine ilişkin, insanlar tarafından yazılan ve yapay zeka botu ChatGPT tarafından oluşturulan tweetleri okuttu.

Katılımcılar, yapay zeka tarafından yazılan tweetlere inanmaya daha meyilliydi. Yapay zekanın yazdığı tweetlerin, içerik doğru olmasa da, daha ikna edici ve daha kolay anlaşılır olduğu tespit edildi.

Geri Dön 30 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN