Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Mayıs 2023 Salı

Vahşi doğanın neredeyse beşte biri yok olma tehlikesi altında

İsviçre’de yaşayan vahşi hayvan türlerinin yüzde 17’si yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.

Federal Çevre Dairesi tarafından yayımlanan rapora göre, İsviçre’de yaşayan vahşi hayvan türlerinin yüzde 17’si yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Vahşi hayvan nüfusunun son 10 yılda yüzde 30 azaldığı ülkede, özellikle birçok balık, sürüngen ve kuş türünün soyu tükenme tehlikesi altında.

Rapora göre, ülkedeki hayvan türlerinin yüzde 17’si ‘tehlikede/kritik derecede tehlikede’, ek olarak yüzde 16’sı ise ‘savunmasız durumda’ olarak sınıflandırılıyor.

Uzmanlar, ülkedeki biyolojik çeşitliliği korumak için hükûmeti adım atmaya çağırdı. Tarım sektöründe yaban hayatı için ayrılan arazi oranının artırılması ve kentsel alanlarda doğaya yakın alanların yaratılması gerektiği vurgulandı.

Geri Dön 23 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN