Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Nisan 2024 Perşembe

Üniversitelerin 'esrar çalışması' hükûmete ışık tutacak

İsviçre'de iki üniversite, esrarın düzenli kullanımının etkilerini göstermek amacıyla dikkat çeken bir çalışma yapacak. Çalışma süresince belirli noktalardan yasal olarak esrar alınabilecek.

Almanya’da esrarın yasal hâle gelmesinden sonra İsviçre’de de benzer bir tartışma başladı. Üniversiteler esrarın düzenli kullanımının sosyal ve fiziksel etkilerini göstermek amacıyla bir çalışma başlatılacağını duyurdu.

Bern ve Lucerne üniversiteleri tarafından yürütülecek araştırma süresince, düzenli esrar kullananların, yasal olarak esrar satın almalarına izin verilecek. Yaz aylarında başlayacak araştırmada, denekler esrarı belirli eczane ve sağlık merkezlerinden alabilecekler. Esrar, söz konusu çalışma için özel olarak üretilecek, test edilecek ve paketlenecek.

Söz konusu araştırmanın hükümetin esrarın yasallaştırılmasına ilişkin tartışmalarına ışık tutacağı tahmin ediliyor.

Geri Dön 11 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN