Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2024 Cuma

Üniversite mezunları vatandaşlığa daha fazla geçmeye başladı

İsviçre vatandaşlığı alanlar arasında üniversite mezunlarının sayısı giderek artıyor. Eğitim seviyesi düşük olanlarda ise durum tam tersi.

İsviçre’de Federal Göç Komisyonu tarafından yapılan bir araştırma, 2018-2020 yılları arasında İsviçre pasaportu alanlar arasında üniversite mezunlarının sayısının hızla arttığını, eğitim seviyesi düşük olan kişilerin ise daha az vatandaşlık aldığını ortaya koydu. Bu dönemde vatandaşlığa en fazla Fransız ve Alman uyruklular geçerken, Kosova ve Sırbistan gibi Balkan ülkelerinden gelen kişilerin başvurularının daha az kabul edildiği belirtildi.

2018 yılında değiştirilen vatandaşlığa geçiş yasasında, yüksek vasıflı göçmenlerin oranının artırılması hedefleniyordu. Bu reformla birlikte entegrasyonun daha fazla teşvik edildiği ve İsviçre pasaportu alanların çoğunluğunun Almanca’yı iyi düzeyde konuştuğu vurgulandı. Ayrıca, 2018’de sığınmacılara yönelik düzenlemeler de sertleşmiş ve ülkedeki ikamet yılları neredeyse hiç dikkate alınmamaya başlamıştı.

Geri Dön 24 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN