Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Aralık 2022 Salı

Ücretsiz işlerin yüzde 60’ını kadınlar yapıyor

İsviçre’de yapılan son değerlendirmeye göre ücretsiz işlerin yüzde 60’ı kadınlar, ücretli işlerin yüzde 61’i erkekler tarafından yapıldı.

Federal İstatistik Ofisi tarafından yayımlanan verilere göre, 2020 yılında İsviçreliler, toplam 9,8 milyar saati ev ve bahçe işleri, çocuk bakımı gibi karşılığında ücret alınmayan işlerle geçirdi. Ücretsiz işlerin yüzde 60’ı kadınlar tarafından yapıldı. Ücretli işlerin ise yüzde 61’inde erkekler çalıştı. 

İsviçre’de ev işleri ve çocuk bakımı konusundaki kadın-erkek eşitsizliği, yıllar geçtikçe azalıyor. Yine de, 2020 yılında kadınların bu işlere haftada ortalama 29, erkeklerin ise 19 saat ayırdığı tespit edildi.

Geri Dön 06 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN