Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Haziran 2024 Cumartesi

Terör riski üç cepheden geliyor

Federal Konsey tarafından onaylanan yıllık tehdit durumu değerlendirme raporuna göre, İsviçre'deki terör tehdidi hâlâ yüksek seviyede. Raporda, terör riskinin üç ana kaynaktan geldiği belirtildi.

Rapora göre, İsrail’in Gazze ablukası tehdidi daha belirgin hale getirdi. IŞİD propagandası, İsviçre'de genç yetişkinler ve hatta çocuklar arasında sempati duyan ağların oluşmasına neden oldu. Bu durum, potansiyel terörist faaliyetlerin artmasına zemin hazırlayabilir.

Avrupa genelinde ve İsviçre’de radikal sol grupların terör saldırıları düzenleme riski arttı. Şiddet içeren aşırılıkçılık bağlamında bu gruplar, ülkede güvenlik tehdidi oluşturuyor.

Raporda, Avrupa'da aşırı sağcı terör tehdidinin de artmaya devam ettiği belirtildi. İsviçre’de, 18 yaş altındaki gençlerin terör eylemi hazırlığında olduğu birkaç vaka tespit edildi. Bu durum, gençlerin radikalleşmesinin önlenmesi gerektiğini vurguluyor.

Sosyal medya ve radikalleşme

Terör gruplarının özellikle sosyal medyada aktif olduğu ve gençlerin bu platformlarda propagandaya maruz kalarak hızla radikalleştiği raporda vurgulandı. Bu nedenle, sosyal medya üzerindeki denetim ve önlemlerin artırılması gerektiği belirtildi.

Geri Dön 29 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN