Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Nisan 2024 Cuma

Suriyeli ailenin vatandaşlık mücadelesi 5,5 yıl sürdü

Suriyeli göçmen Talal Aldroubi ve ailesinin İsviçre'de vatandaşlık başvurusu, 5 buçuk yıl süren bir hukuk mücadelesine dönüştü.

Tagblatt gazetesinin raporuna göre, aile Romanshorn kentinde yaşarken, tüm gerekli koşulları karşılamalarına rağmen vatandaşlığa kabul edilmedi. Aldroubi, reddedilmesinin ardından iki kez daha resmi başvuruda bulundu, ancak talepleri hem Kanton hem de İdare Mahkemeleri tarafından reddedildi. Dava, Federal Mahkemeye taşındı ve mahkeme, Aldroubi'nin lehine karar vererek, 60 bin franka yakın masrafın yerel birimler tarafından karşılanmasına hükmetti.

Ancak bu süreçte Aldroubi ailesi, manevi olarak büyük zarar gördü. Aile üyeleri depresyon tedavisi gördü ve bölge halkının olumsuz tutumları nedeniyle İsviçre'nin başka bir kantonuna taşınma kararı aldı. Aile, hala İsviçre vatandaşlığını almadı ve resmi onayı bekliyor.

Geri Dön 05 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN