Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2024 Cumartesi

Son 60 yılın en güçlü nüfus artışı yaşanıyor

İsviçre'de nüfus, geçtiğimiz yıl yüzde 1,6 oranında artarak son 60 yılın en büyük yükselişini yaşadı.

İsviçre Federal İstatistik Ofisi'nin verilerine göre, 2023 yılında ülke nüfusu yüzde 1,6 oranında artış göstererek son 60 yılın en büyük nüfus artışını yaşadı ve nüfus 9 milyona (8 milyon 960 bin 800) yaklaştı. En yüksek nüfus artışı Valais, Schaffhausen ve Aargau kantonlarında gerçekleşirken, Jura, Neuchâtel, Ticino ve Appenzell Innerrhoden kantonlarında en düşük artış gözlendi.

Hükûmet, bu dikkate değer nüfus artışının büyük ölçüde Ukrayna'dan gelen mültecilerden kaynaklandığını belirtti. Ülkeye gelen göçmen sayısı 263 bin 800'e ulaşırken, göçmen nüfusundaki artış yüzde 38,2 olarak kaydedildi.

Ülkede doğum oranlarının düşüşü ise devam ediyor. Kadın başına düşen doğum sayısı 1,33 olarak açıklandı, bu da İsviçre'de doğum oranlarının düşük seyrettiğini gösteriyor.

Geri Dön 06 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN