Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Ocak 2023 Perşembe

Silah ihracatında U dönüşü: İsviçre, Ukrayna’ya silah gönderebilir

İsviçre’nin Ulusal Güvenlik Politika Komisyonu, İsviçre’de üretilen silahların Ukrayna’ya gönderilmesine izin verilmesini talep etti. 

Önergeye göre, İsviçre, sıcak çatışma bölgelerine doğrudan silah ihracatına izin vermeyecek, ancak İsviçre’den silah ithal eden başka ülkeler, bu silahları Ukrayna’ya gönderebilecek. Komisyon, böylelikle İsviçre’nin tarafsızlık ilkesinin bozulmayacağını savunuyor. 

Savaş Malzemeleri Yasası’nın değiştirilmesi kararı, komisyon içinde 11’e karşı 14 oyla onaylandı. Çoğunluk, İsviçre’nin Avrupa güvenliğine katkıda bulunması ve Ukrayna’yı daha fazla desteklemesi gerektiği yönünde görüş bildirdi. Talep edilen değişiklikler, şimdi Federal Konsey’de tartışılacak. 

Geçtiğimiz aylarda, çok sayıda ülke, İsviçre yapımı silahların Ukrayna’ya ihracatına izin verilmesini talep etmişti. Federal Konsey, şimdiye kadar bu yöndeki tüm talepleri reddetti, ancak bu tutumu nedeniyle sık sık eleştirilerin hedefi oldu. 

Geri Dön 26 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN