Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2024 Cuma

Şiddeti görmezden gelenler de ceza alacak

İsviçre’de yakında, fiziksel şiddet içeren suçlara tanık olan ancak görmezden gelip polise haber vermeyenler de suçlu olacak.

Sosyal Demokrat Partili Tamara Funiciello tarafından, mevcut yasanın kapsamının genişletilmesi için hazırlanan öneri, Ulusal Konsey’in Hukuk Komisyonu tarafından oy birliğiyle kabul edildi. SP’li Funiciello, şiddete tanık olup görmezden gelmenin yalnızca ahlaki açıdan kınanacak bir davranış olmadığını, aynı zamanda cezalandırılması gerektiğini de savundu. Ancak Eyaletler Meclisi’nden hukuk uzmanları yasal belirsizliğin artabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Mevcut yasaya göre, bir kişi yalnızca 'ölüm tehlikesi' söz konusu olduğunda güvenlik ya da sağlık birimlerine haber vermediği için ceza alıyor. Örneğin tecavüze ya da şiddet olayına tanık olan ve polisi aramayan kişi suçlu kabul edilmiyor. Örneğin Eylül 2021'de Federal Mahkeme, bir tanıdığının istismara uğradığına şahit olan ancak görmezden gelen adamın suçsuz olduğuna hükmetmişti.

Geri Dön 10 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN