Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Nisan 2024 Pazartesi

Şiddet içeren suçlarda endişelendiren artış

İsviçre'de suç istatistiklerine göre işlenen suçlarda ciddi bir artış yaşanıyor. Özellikle şiddet içeren suçlar daha da arttı.

2023 yılında, İsviçre Ceza Kanunu kapsamında toplam 522 bin 558 suç işlendi. Bu, bir önceki yıla göre yüzde 14'lük bir artışa denk geliyor. Artışın büyük bir kısmı, mülkiyet suçlarında yaşanan yüzde 17,6'lık yükselişten kaynaklanıyor.

Dijital suçlar da önemli bir artış gösterdi (yüzde 31,5). Aynı dönemde, ciddi şiddet suçları da yüzde 5,9 arttı. Suçlanan kişi sayısında yüzde 4,3'lük bir artış yaşandı. Ceza Kanunu'na karşı işlenen suçlar artarken, Narkotik Yasası'na karşı işlenen suçlar yüzde 1,5 azaldı ve 54 bin 458'e geriledi. Ancak, Yabancı Uyruklular ve Entegrasyon Yasası'na karşı işlenen suçlar yüzde 21,5 artarak 43 bin 180'e yükseldi.

Bu veriler Federal İstatistik Dairesi'nin (FSO) polis suç istatistiklerine dayanıyor.

Geri Dön 08 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN