Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2024 Çarşamba

Siber suçlar, son bir yılda iki katına çıktı

İsviçre'de siber suçlar, son bir yılda, önceki yılın neredeyse iki katına çıktı.

İsviçre’de Federal Siber Güvenlik Dairesi’nin (BACS) raporları, 2023’ün son altı ayından, 2024’ün ilk beş ayına kadar geçen sürede siber suçların iki katına kadar yükseldiğini ortaya koydu. BACS, 2023’ün ikinci yarısında 17 bine yakın, bu yılın ilk beş ayında ise 39 binden fazla siber suçun kayıtlara geçtiğini duyurdu. 

Raporda, en yüksek maliyetli sahtekarlık türününün, sahte iş ilanları ve polis vakalarının olduğu belirtildi. Ayrıca kimlik avı dolandırıcılığının iki katına çıkarak zirveye ulaştığı son bir yılda 6 bine yakın vakanının rapor edildiği açıkladı. Dolandırıcıların akıllı telefonlara korsan yazılımlar yükleyerek ve kişisel bilgileri, özellikle kimlik ve kredi kartı bilgilerini çaldığı belirtildi.

Ayrıca 'Deepfake', yapay zeka teknikleri kullanılarak gerçeğe çok yakın sahte görüntü ve sahte ses üreterek yapılan dolandırıcılıkların da önemli bir tehdit olduğu vurgulandı.

Geri Dön 08 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN