Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2024 Cuma

Sendikalardan 'adil gelir artışı' çağrısı

İsviçre Sendikalar Federasyonu, ülkedeki gelir politikasının yanlış yöne doğru gitti uyarısında bulundu ve 'adil gelir artışı' çağrısı yaptı.

Federasyonun son raporlarına göre, yönetici maaşlarının yüksek oranda ve düzenli olarak artarken orta ve düşük gelirlilerin maaşlarında benzer bir eğilim olmadığı belirtildi. SGB Başkanı Pierre-Yves Maillard, düşük gelir gruplarındaki ücret adaletsizliğine dikkat çekerek, "Böylesi bir durum, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana yaşanmadı" ifadelerini kullandı. Maillard, kalifiye olmayan emekçilerin ayda en az 4 bin 500 frank, mesleki uzmanlığı olanların da en az 5 bin frank alması gerektiğini savundu.

Raporlarda üst gelir gruplarının maaşlarının önemli ölçüde yükseldiği kaydedildi. Verilere göre 4 bin üst düzey çalışan 1 milyonun üzerinde aylık maaş alıyor. 17 bin 500 kişi ise aylık 500 bin frank kazanıyor.

İsviçre’de 2022 yılında yapılan bir araştırmada, nüfusun yüzde 8,2’sinin düşük gelir grubuna dahil olduğu tespit edilmişti. Sosyal yardımlar ayda ortalama yalnız ve bekar kişileri 2 bin 284 frank, iki çocuklu 4 kişilik bir aileye 4 bin 10 frank olarak hesaplanmıştı.

 

Geri Dön 03 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN