Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2024 Cuma

Savaş tatbikatı: F18’ler otoyoldan kalkacak

İsviçre'de, savaş tatbikatı dolayısıyla 4-6 Haizran tarihleri arasında, savaş uçakları Vaud Kanton'unda bulunan A1 otoyolundan kalkacak.

Savaş tatbikatı: F18’ler otoyoldan kalkacak

İsviçre Hava Kuvvetleri, haziran ayında Alpha Uno isimli bir savaş tatbikatı düzenleyeceğini duyurdu. Tatbikat, 4-6 Haziran tarihleri arasında Vaud Kantonu’ndaki A1 otoyolunda gerçekleşecek. Hava Kuvvetlerinin savunma gücünün test edileceği bu tatbikatta otoyol 36 saat süreyle kapatılacak ve yeni nesil savaş jetlerinin otoyol gibi farklı alanlardan kalkış ve iniş yapma performansları test edilecek.

Payerne kenti yakınlarındaki otoyolda gerçekleşecek tatbikatın trafikte ciddi aksamalara neden olması bekleniyor. İsviçre'de jetlerin iniş yapabileceği yalnızca üç bölge bulunuyor: Payerne, Emmen ve Meiringen. İsviçre ordusunun tüm kaynaklarını bu üç bölgeye yoğunlaştırdığı için eleştiriliyor ve herhangi bir kriz anında ordunun savunmasız kalabileceği öne sürülüyor.

Geri Dön 24 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN