Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ocak 2024 Çarşamba

'Sahte polislere dikkat’ uyarısı

İsviçre polisi, artan sahte polis vakalarına karşı halka 6 maddelik uyarıda bulundu.

İsviçre polisi artan sahte polis vakalarına karşı uyarıda bulundu. Çetelerin hedefinde özellikle yaşlı insanların olduğu duyuruldu. Arama yapan kişilerin sahte polis olduğunu anlamak için püf noktaları paylaşıldı.

1. Yaşlı insanlar genellikle sahte polis veya siber dolandırıcılık gibi yöntemlerden habersiz. Bu nedenle, yeni dolandırıcılık yöntemleri hakkında büyükanne ve büyükbabanızı bilgilendirin.

2. Polisler kesinlikle telefonda para, banka ya da kredi kartı bilgilerinizi istemez, değerli eşyalarınıza dair soru sormaz. Bunları hiçbir koşulda başkalarıyla paylaşmayın. 

3. Sahte polis ve telefon dolandırıcılığında, yaşlılara zaman baskısı yapılır. Durumun acil olduğunu söyleyen aramaların dolandırıcılık riski daha yüksektir.

4. Şüpheli arama durumunda telefonu kapatın ve güvendiğiniz bir kişiyi arayın.

5. Özel şirketler ya da anketlerde paylaştığınız bilgilerde, isminizin sadece ilk harfini yazın (A. Müller gibi) dolandırcıların hedefinde genellikle yaşlı kadınlar oluyor.

6. Dolandırıcılık olayı ile karşı karşıya kaldığınızda 117 numaralı hattı arayarak, polise ihbarda bulunun.

Geri Dön 31 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN