Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Ocak 2024 Cumartesi

Sahte mülakat soruşturması

İsviçre’nin Zürih kentinde, bir bilişim şirketinin işe alımlarda usülsüzlük yaptığı ortaya çıktı.

NZZ’in haberine göre; şirketin insan kaynakları biriminin, Hindistan’dan işe almak istedikleri yazılım mühendisleri için ülke yasalarını ihlal ettiği tespit edildi. Firmanın, iş görüşmelerinde, ulusal öncelik mevzuatı nedeniyle, İsviçre’de yaşayanlara, uygun aday bulunmazsa Avrupa Birliği vatandaşlarının işe alınmasına izin veriliyordu.  İnsan kaynakları uzmanları, yasalara uygun hareket edildiği algısı yaratmak için İsviçre’de çok sayıda mülakat yaptı. Ancak pozisyon için uygun aday hâlihazırda seçilmişti.

Şikayetler üzerine soruşturma başlatılan şirketin e-postalarında usülsüz işe alımlara dair tüm kanıtlar ortaya çıkarıldı. 18’e yakın mülakatın göstermelik yapıldığı tespit edildi. 

Çalışma Bakanlığı, Hindistan’dan İsviçre’ye çalışmak için gelecek kişinin çalışma izninin iptal edildiğini, şirket yönetimi hakkında cezai işlem başlatıldığı açıklandı.

Kasım 2023’te yapılan araştırmalara göre yazılım uzmanlığı İsviçre’de en çok aranan üçüncü meslek grubu.

Geri Dön 06 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN