Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Nisan 2024 Cumartesi

Radikal imamlar 'influencer' oldu

İsviçre'de terör örgütü IŞİD'e yönelik endişe artıyor. Uzmanlar, gençlerdeki radikalleşmeye ve radikal imamların influencer olmasına karşı uyarıda bulundu.

İsviçre ve diğer Avrupa ülkelerinde radikal İslamcı terör tehdidi giderek artıyor. Uzmanlar, özellikle gençler arasında hızla radikalleşme eğiliminin yükseldiğine dikkat çekiyor.

Gençlerde radikalleşme yaşı düşüyor

Terör uzmanı Peter Neumann, radikalleşmenin yaş ortalamasının düştüğünü belirtiyor. Neumann'a göre, "15 yaşında radikalleşen gençler eskiden bir istisna olarak sayılırdı. Ancak şimdi 12-13 yaşında bir çocuğun radikalleşmesi olağanlaştı" Uzman, IŞİD ideolojisiyle büyüyen yeni bir neslin ortaya çıktığını ve bu nesil içinde kız çocuklarının da bulunduğunu vurguluyor.

Radikal imamlar 'influencer' oldu

Radikal imamlar, sosyal medya aracılığıyla geniş kitlelere ulaşarak, gençleri etkileme gücüne sahip oluyor. Uzmanlar, bu imamların 'influencer' gibi hareket ederek gençlere daha önceki dönemlere göre daha kolay ulaşabildiklerini ifade ediyor.

IŞİD endişesi artıyor

İsviçre'de IŞİD'e yönelik endişeler, özellikle Zürih kentinde yaşanan bir olayla daha da arttı. Geçtiğimiz mart ayında, 15 yaşındaki bir IŞİD sempatizanı genç, bir Yahudi'yi ağır yaraladı. Ayrıca, geçtiğimiz hafta üç genç, intihar saldırısı planladıkları ve Almanya'daki kapalı hücrelerle temasta oldukları gerekçesiyle tutuklandı.

Uzmanlar, Ekim 2023'ten bu yana Avrupa'da en az 25 kapalı IŞİD hücresinin olduğunu düşünüyor. Bu durum, Avrupa genelinde güvenlik güçlerinin alarma geçmesine neden oluyor.

Geri Dön 20 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN