Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mayıs 2024 Çarşamba

Psikiyatrik hastalık nedeniyle malulen emekli olanların sayısı artıyor

İsviçre’de yapılan bir araştırma, malulen emekli olan iki kişiden birinin psikiyatrik hastalıklar nedeniyle kısmen ve kalıcı iş göremezlik raporu aldığını ortaya koydu.

Malulen Emeklilik Sigortası Ofisi’nin istatistiklerine göre, bu sayı son on yılda tüm yaş gruplarında artarken, devlete maliyeti 155 milyon franktan 177 milyon franka yükseldi.

İsviçre Halk Partili (SVP) Diana Gutjahr, özellikle gençlerin gerçeklikle bağını kaybettiğine dikkat çekerek, sorumluluğun ailelerde olduğunu savundu. Gutjahr, "Her şeyden devlet sorumlu olamaz. Gelecek yıllarda bu sayının artmasını istemiyorsak, çocuklarımızı korumalıyız" dedi.

Sol Partili (SP) Sarah Wyss ise psikiyatrik hastalıkların artışı nedeniyle hükûmetin hızlı bir şekilde harekete geçmesi gerektiğini ifade etti. Wyss, erken teşhisin önemine dikkat çekerek, konuya ilişkin tutarlı bir bütçe ayrılması çağrısında bulundu.

Geri Dön 29 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN