Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Nisan 2023 Çarşamba

Patronların işçi açığına çözüm önerisi: İşçiler daha çok çalışsın

İsviçre İşverenler Derneği, vasıflı işçi açığına çözüm önerisi olarak 'daha uzun çalışma saatlerini' sundu.

İsviçre İşverenler Derneği, ülkedeki vasıflı işçi açığı nedeniyle şu anda 120 bin iş pozisyonunun doldurulamadığını, ve bu sayının 2030’a kadar 500 bine çıkmasının beklendiğini açıkladı. Dernek, işçi açığına çözüm olarak, daha uzun çalışma saatleri önerisinde bulundu.

İşverenler Derneği, işçi açığı sorununun, yarı zamanlı çalışanların sayısındaki artış ve çeşitli tatil ve izinler nedeniyle daha da kötüleştiğini savundu. Dernek, ‘yapılan toplam iş hacmini’ artırmak için daha uzun çalışma saatleri ve evli çiftlerde iki partnerin de çalışmasını teşvik edecek vergi değişiklikleri önerisinde bulundu. 

Sendikalar Federasyonu, işverenlerin ‘daha fazla çalışma’ önerisini reddetti. Federasyon, kariyer ve aile hayatının sağlıklı biçimde dengelenebilmesi ve insanların hasta olacak kadar fazla çalışmasının engellenmesi için çalışma koşullarının iyileştirilmesi çağrısında bulundu.

Geri Dön 26 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN