Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Ağustos 2023 Perşembe

Patronlar işçiye zam vermek istemiyor

İsviçre'deki işveren sendikası, kötüleşen ekonomik koşullar nedeniyle çalışanların yüzde 5 ücret artış talebini reddettiğini duyurdu.

Ülke genelinde faaliyet gösteren birçok sendika, artan yaşam maliyetleri, enflasyon yükselişi, son iki yılda etkisi hissedilen korona salgını ve Ukrayna'daki savaşın etkisiyle reel ücretlerin düşüş yaşaması nedeniyle çalışanların ücretlerine yüzde 5 artış talebinde bulunmuştu.

İşveren sendikası Başkanı Severin Moser, yaptığı basın açıklamasında bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Reel ücretlerin 2012 ile 2022 yılları arasında önemli ölçüde arttığını, ayrıca son yıllarda üretkenlik artışının özellikle yüksek olmadığını ve çalışanların tazminatlarının GSYİH içindeki payının artış eğiliminde olduğunu savundu.

Moser, "İsviçre ekonomisinin özellikle imalat şirketlerinin ve toptan ticaretin zorlu koşullar altında olduğunu görmek açıkça görülüyor, bu nedenle istenen yüzde 5 ücret artışını kabul etmiyoruz" şeklinde konuştu.

Geri Dön 17 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN