Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2023 Pazartesi

Özel jet cenneti İsviçre

Greenpeace tarafından yaptırılan bir araştırmaya göre, 2022 yılında İsviçre’de toplam 35 bin 269 özel jet uçuşu kaydedildi.

Greenpeace tarafından yaptırılan bir araştırmaya göre, 2022 yılında İsviçre’de toplam 35 bin 269 özel jet uçuşu kaydedildi. İsviçre, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’nın ardından altıncı sırada yer aldı.

Kişi başına düşen uçuş sayısına göre İsviçre, 8.7 milyon nüfusuyla Malta’nın ardından ikinci sırada yer aldı. Özel jetler burada Fransa veya İngiltere’den kişi başına üç kat daha sık uçuyor ve Almanya’dan neredeyse altı kat daha sık uçuyor.

Özel uçuşlar diğer ulaşım türlerine göre yolcu kilometre başına önemli ölçüde daha yüksek emisyonlara sahiptir. Greenpeace İsviçre özel jetlerin yasaklanmasını talep ederken, İsviçre özel ve iş jetleri endüstrisi derneği özel uçuşların on binlerce iş ve milyarlarca ek değer yarattığını vurguladı.

 

Geri Dön 15 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN