Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2023 Pazartesi

Organ nakli bekleyenlerde rekor ölüm oranı

İsviçre'de 2022 ylında, organ bağışı için bekleyen 88 kişi ölmüştü. 2021'de bu sayı 72'ydi. 2023'te ise sadece ocak ve mart ayları arasında 29 ölüm kaydedildi.

İsviçre'de kalp nakli bekleyenlerin sayısı artarken, 2023 için de alarm verici bir durum söz konusu. Tages Anzeiger gazetesine göre, ocak ve mart ayları arasında 29 ölüm kaydedildi. Eğer bu yükseliş trendi devam ederse, bu yıl 116 ölümle yeni bir rekor kırılabilir.

Ulusal organ bağışı ve nakli vakfı Swisstransplant'ın direktörü Franz Immer, gazeteye verdiği demeçte "Bu endişe verici bir rakam" dedi.

Şu anda, İsviçre'de 53 kişi yeni bir kalp bekliyor. Bern, Zürih ve Lozan'daki kalp cerrahisi merkezleri son aylarda yeni perfüzyon makineleri kullanarak daha fazla seçenek sunuyor. Donör kalp, makinede atarak, kalp çıkarılması ve nakil operasyonu arasındaki süreyi önemli ölçüde uzatıyor.

Geri Dön 24 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN