Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2024 Pazartesi

Olaylı Eurovision'ın galibi İsviçre

68'inci Eurovision Şarkı Yarışması'nın kazananı, Nemo'nun The Code adlı şarkısıyla İsviçre oldu. İkinci sırada Hırvatistan, üçüncü sırada ise Ukrayna yer aldı.

İsviçre, Hırvatistan ve Ukrayna'yı takip eden Fransa temsilcisi Slimane, Mon Amour şarkısıyla 445 puan alarak dördüncü sırada yer aldı. Yarışma, İsrail'e yönelik protestolar ve Filistin'e destek gösterileriyle dikkat çekse de İsrail temsilcisi Eden Golan 375 puanla yarışmayı beşinci sırada tamamladı. Golan, performansı boyunca "Özgür Filistin" sloganlarıyla yuhalandı.

Filistin destekçisi 10 kişi gözaltına alındı

Eurovision'un finali, İsveç'in Malmö kentinde gerçekleşti ve İsrail'in katılımı nedeniyle yoğun protesto ve boykot eylemleri yaşandı. "Filistin'e özgürlük" sloganlarıyla yapılan protestolarda 10 kişi gözaltına alındı. İsveçli çevreci aktivist Greta Thunberg, polisin müdahalesine oturma eylemiyle yanıt verdi. Norveç'in geçen yılki temsilcisi Alessandra, Filistin'deki durumu "soykırım" olarak nitelendirerek finalde ülkesinin oylarını sunma görevinden çekildiğini açıkladı.

Hollanda diskalifye oldu

Hollanda temsilcisi Joost Klein ise bir kadın çalışanla yaşadığı sorun gerekçe gösterilerek yarışmadan diskalifiye edildi. Klein da daha önce İsrail temilsicisine tepki göstermişti.

Geri Dön 13 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN