Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Şubat 2024 Cumartesi

Okullarda din eğitimi kaldırıldı

İsviçre’nin Yukarı Valais bölgesinde ilkokullarda din eğitimi müfredattan kaldırıldı.

Bölge yönetimi Katolik Kilise’sindeki taciz skandalları nedeniyle eğitimin kaldırıldığını duyurdu. Kararın öncesinde ebeveynleri Katolik inancına sahip öğrenciler, haftada bir saat tercihe bağlı olarak eğitim Katolik mezhebiyle ilgili eğitim görüyorlardı.

Bölge psikoposluğu da kararı doğruladı, "Öğrencilerin boş vakitlerinde doğru eğitimi almaları için çalışmalara başlayacağız" denildi.

Almanya’nın Bavyera eyaletinde de geçtiğimiz günlerde haftada bir saat ek Almanca ve matematik dersi konulması, din dersinden kısılması önerilmişti. Ancak Bavyera Başbakanı Markus Söder, din derslerinde ‘kesinlikle kesinti olmayacağını’ söylemiş ve ‘İngilizceden kesin’ demişti.

Geri Dön 03 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN