Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Temmuz 2024 Salı

Nijeryalı adamın ölmesinden yargılanan polisler beraat etti

İsviçre'nin Lozan kentinde, 2018 yılında Nijeryalı bir adamın tutuklama sırasında ölmesi üzerine yargılanan 6 polis memuru, temyiz mahkemesinde de beraat etti.

Lozan'da 2018 yılında bir Nijeryalı adamın tutuklama sırasında ölmesiyle ilgili olarak yargılanan altı polis memuru, ihmâlkâr adam öldürme ve görevi kötüye kullanma suçlamalarından tekrar beraat etti. Vaud Kantonal Mahkemesi, geçen yıl verilen ilk beraat kararına karşı yapılan temyiz başvurusunu reddetti. Mahkeme, acil servislerin orantılı şekilde tepki verdiğini belirtti.

39 yaşındaki Nijeryalı Mike Ben Peter, Lozan'da bir uyuşturucu kontrolüne direnmiş ve altı polis memuru tarafından tutuklanırken ölmüştü. İlk aşamada Haziran 2023'te beraat eden memurlar, üç gün süren ve büyük ilgi gören temyiz duruşmasının ardından tekrar yargılandı. Temyiz Mahkemesi'ndeki üç hakim, memurların ihmâlkâr adam öldürme suçundan suçlu olup olmadığını kararlaştırdı.

Hakimler ayrıca, ikinci aşamada eklenen görevi kötüye kullanma suçlaması hakkında da karar verdi ve polis memurlarını her iki suçlamadan da beraat ettirdi.

Mağdurun ailesinin avukatı ve eleştirmenler, savcılığın polis şiddeti iddialarını ayrıntılı bir şekilde soruşturmamasını eleştirdi. İddianame sadece altı sayfa uzunluğundaydı ve olayları çok net bir şekilde tanımlamıyordu. Bu nedenle, hangi polis memurunun ne ile suçlandığı belli değildi.

İkinci aşama kararda, hakimler özellikle adli tıp raporlarına atıfta bulundu. Bu raporlar, Mike Ben Peter'in polis müdahalesi sonucu ve yüzüstü pozisyonda tutulması nedeniyle öldüğünü kesin olarak söylemenin imkânsız olduğunu belirledi.

Geri Dön 09 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN