Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Şubat 2024 Salı

Nazi Almanyası değil İsviçre: "Yahudiler kayak takımı kiralayamaz" yazısı

İsviçre’de ünlü bir kayak merkezi, Davos’taki bir işletmenin girişine, “Yahudiler kayak takımı kiralayamaz” yazısı asıldı. 

Pischa Kayak Merkezi’ne hem Almanca hem İbranice asılan skandal yazı, İsviçre’deki İsrail Toplulukları Derneği tarafından sert eleştirildi. Genel Sekreter Jonathan Kreutner, 20 Minutes gazetesine verdiği demeçte, “Böyle bir yazının kamuya açık bir alanda asılması tüyler ürpertici” diye konuştu.

Bölgedeki turizmciler ise söz konusu olayın ilk olmadığına dikkat çekerek “Kazan kaynıyor, tedirginiz” ifadelerini kullandılar.

Pischa Kayak Merkezi tarafından yapılan açıklamada ise spor ekipmanlarının ve çok sayıda kayak takımının Ortodoks Yahudi gruplar tarafından kaybedilmesi nedeniyle kararın alındığı duyuruldu, konunun ırkçılıkla alakası olmadığı iddia edildi.

İlk değil

İsviçre’de, aynı bölgede 2017 yılında bir hotelin havuzuna, “Yahudi misafirlerimiz lütfen havuza girmeden önce ve girdikten sonra duş almayı unutmayın. Bu yapmazsanız havuza girişiniz yasaklanacaktır” yazısı asılmıştı.  Söz konusu yazı o dönem İsrail medyasında da manşetlere taşınmıştı. Ayrıca bölge halkının sezonluk kiralanan evlerini de Ortodoks-Yahudilere vermeyi tercih etmediği ortaya çıkmıştı.

Geri Dön 13 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN