Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2024 Pazartesi

Merkez Bankası rahat

İsviçre Merkez Bankası Başkanı Thomas Jordan, ülkenin enflasyon görünümü konusunda "nispeten rahat" olduklarını belirtti.

Le Temps'e verdiği röportajda Jordan, yıllık tüketici fiyat artışının haziran ayında beklenmedik bir şekilde zayıflamasının ardından, politika yapıcıların riskleri giderek daha az ciddi gördüklerini vurguladı.

Jordan, "Tüm modellerimiz, sabit döviz kurlarıyla enflasyonun orta vadede yaklaşık yüzde 1 seviyesine yakınsadığını gösteriyor," dedi. İsviçre'de enflasyonun 30 yılın en yüksek seviyesine ulaştığı döneme atıfta bulunarak, "Daha az sayıda ikinci tur etkisi görüyoruz, bu da bizi o yöne doğru gittiğimize inandırıyor. Frankın gücü de enflasyon riskini azaltıyor. Durumu izlemeye devam etmek önemli, ancak şu an için nispeten rahatız." ifadelerini kullandı.

Jordan, para biriminin tekrar yükselmesinden endişe duyup duymadığı sorusuna, döviz kurunun İsviçre'deki parasal koşullar üzerinde "etkisi" olduğunu kabul ederek yanıt verdi. Jordan, "Avrupa'daki ve diğer yerlerdeki siyasi belirsizlik, bir güvenli liman varlığı olan İsviçre frangı üzerinde etkili olabilir. Bu dikkate almamız gereken bir şey ve gerektiğinde döviz piyasasına müdahale etmeye hazır olduğumuzu daha önce kanıtladık. Ama sadece gerektiğinde" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 08 Temmuz 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN