Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Mart 2023 Cuma

Merkez Bankası, bankacılık krizine rağmen faiz artırdı

ABD'de iflas eden bankaların ardından İsviçre'de de Credit Suisse krizi baş göstermişti. Bankacılık krizine rağmen İsviçre Merkez Bankası faiz artırdı.

İsviçre Merkez Bankası, enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranını 50 baz puan artırarak yüzde 1,5’e yükselttiğini duyurdu. İsviçre’de şubat ayında yüzde 3,4 olarak açıklanan enflasyonun, Merkez Bankası’nın yüzde 0 ila 2 arasında enflasyon hedefinin üzerinde olduğu aktarıldı.

Açıklama, ABD Merkez Bankası’nın politika faizini çeyrek baz puan artırma kararının ardından geldi. 

İsviçre Merkez Bankası, bankacılık sektöründe hem yurt içinde hem de yurt içinde yaşanan dalgalanmalara rağmen faiz artırmayı seçti. Yapılan açıklamada, UBS’in devlet desteğiyle Credit Suisse’i devralmasının, bankacılık sektöründe ‘krizi durdurduğu’ belirtildi. 

Geri Dön 24 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN