Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Ağustos 2023 Pazartesi

Mahkemenin 'esrar' kararı tartışma yarattı

Federal Mahkeme kararına göre polis, bir kişiyi esrar içerken yakalaması hâlinde, kişinin üzerinden 10 gramdan az esrar varsa, buna el koyamayacak. Bu karar İsviçre'de tartışma yarattı.

Federal Mahkeme, 10 gramdan az olması, kişisel kullanıma yönelik olması ve söz konusu kullanıcının alenen içerken yakalanmaması hâlinde polisin esrara el koyma hakkı olmadığına hükmetti. SonntagsZeitung gazetesine göre bu karar, diğer uyuşturucular için de emsal teşkil edebilir.

Gazeteye konuşan önde gelen iki hukuk uzmanı, bu ilkenin eroin, İsviçre şehirlerinde popüler bir uyuşturucu olan kokain ve özellikle Cenevre'de sorun yaratan crack gibi daha sert uyuşturucular için de geçerli olduğunu söyledi.

Gazete, adli makamların bu konuda endişeli olduğunu yazdı. St. Gallen ve Zürih'teki polislerin, son kararın somut sonuçlarının yoruma açık bırakılmak yerine ulusal düzeyde açıklanmasını istediklerini de aktardı.

Diğer uyuşturucular için uzmanlar 'kişisel kullanım' miktarlarının bir kullanıcının bir haftada tüketeceği miktarlar olduğunu söylüyor. Örneğin St. Gallen'de yetkililer, bu miktarı 2 gram kokain olarak belirledi.

Geri Dön 07 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN