Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2024 Perşembe

Mahkeme: Cep telefonlarına el koymak mantıksız

İsviçre'de, spor salonunda müzik dinlediği için telefonuna el konulan öğrencinin ailesi olayı yargıya taşıdı. Mahkeme, cezanın orantısız olduğunu söyleyerek okulu kınadı.

İsviçre’nin Freiburg Kantonu’nda bir öğrencinin cep telefonuna okulun spor salonunda müzik dinlediği için el konuldu. Okul yönetimi öğrencinin ebeveynlerine yasalara göre iki haftaya kadar el konulabileceğini bildirdi. Ancak aile kararın adil olmadığı gerekçesiyle konuyu mahkemeye taşıdı. Okul mahkemesi, okul yönetiminin cep telefonuna iki hafta el koyma kararının orantısız olduğuna işaret ederek, okulu kınadı.

Karanın öğrencinin günlük yaşamını da etkileyebileceği vurgulanarak, okul yönetiminin mantıksız davrandığına hükmedildi.

İsviçre’de Freiburg Kantonu dışında hiç bir bölgede bir ya da iki hafta gibi uzun sürelerle öğrencilerin cep telefonlarına el konulamıyor.

Geri Dön 09 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN