Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Şubat 2023 Cumartesi

Luzern kantonundaki mülteciler daha az yardım alıyor

İsviçre’nin Lucerne kantonunda bulunan mültecilerin, ülkedeki diğer kantonlardaki mültecilere oranla daha az yardım parası aldığı ortaya çıktı.

İsviçre’nin kamu yayın kuruluşu SRF’nin haberine göre, Lucerne kanton parlamentosu Yeşiller üyesi Urban Frye, mültecilere yapılan yardımın onurlu bir yaşamı mümkün kılmadığı görüşünde. Frye, bu durumun federal yasalara ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine aykırı olduğunu savunuyor.

Lucerne kantonundaki mülteciler barınakta yaşıyorlarsa günlük 11,5 frank, evde yaşıyorlarsa 14,15 frank yardım alıyor. Bu yardım, Basel Stadt’takinin neredeyse yarısı. SRF’ye konuşan Frye, “Migros’ta yoğurdun fiyatı her yerde aynı” diyerek uygulamanın ayrımcı olduğuna dikkat çekti.

Geri Dön 04 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN