Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2024 Perşembe

Lüks tüketim çılgınlığı erkekleri strese sokuyor

İsviçre'de yapılan bir araştırma, partnerlerine lüks yaşam sunabilme çabasının erkekleri strese soktuğunu ortaya koydu. Araştırmaya göre lüks tüketim çılgınlığını, sosyal medya körüklüyor.

İsviçre’de yapılan bir araştırma, sosyal medyanın lüks tüketim çılgınlığını körüklediğini ortaya koydu. Tüketim ve Çalışma İlişkileri Uzman Psikoloji Christian Fichter, lüks tüketimin erkeklerde statüyü, kadınlarda ise güzellik ideallerini temsil ettiğini ifade etti. Erkeklerin partnerlerine lüks bir yaşam tarzı sunabilmek için ve partnerlerinin beklentilerine cevap verebilmek için daha fazla stres hissettiğine dikkat çekildi.

Özellikle sosyal medyada gösterilen tüketime dayalı lüks yaşamların, insanların tüketim alışkanlıklarını doğrudan etkilediğinin de altı çizildi. Erkeklerin eskiden statülerini göstermek için Zürih’te Porsche ile gezerken, günümüzde TikTok videosu çekmeye başladıkları da belirtildi.

Geri Dön 09 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN