Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Şubat 2024 Pazartesi

Kötü muamele gören çocuk sayısı 5 yıldır artıyor

Çocuk koruma grubuna göre, Zürih Çocuk Hastanesi'nde kötü muamele gördüğü tespit edilen çocukların sayısı üst üste beşinci yıl da arttı.

Kötü muamele gören çocuk sayısı 5 yıldır artıyor

Fiziksel istismar nedeniyle daha az çocuğun tedavi edildiği 2023 yılında, ihmal vakalarında ciddi bir artış görüldü. İhmal vakaları, şu an toplam vakaların çeyreğini oluşturuyor.

Zürih Çocuk Hastanesi'ndeki çocuk koruma grubu, bir çocuk istismarı şüphesi gördüğü an harekete geçiyor. 2023 yılında bu şüpheyle 679 kez harekete geçildi. Bu sayı 2022 yılında 647'ydi. Şüpheli görülen vakaların 518'inde gerçekten istismar tespit edildi. 123 vakada istismar doğrulanamazken, 38 vakada ise bir istismar olmadığı görüldü.

Çocuk koruma grubunun başındaki Georg Staubli, durumu endişe verici olarak değerlendirdi. Buna karşın 2023 yılında hiçbir ölümlü vakanın yaşanmamasını ve 2022'ye göre fiziksel istismar vakalarının azalmasını 'olumlu bir gelişme' olarak nitelendirdi.

Geri Dön 05 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN