Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2024 Çarşamba

Koronaya bağlı ölüm sayıları çelişkili

İsviçre'de koronavirüsten ölen kişi sayısına ilişkin istatistiklerde çelişkiler ortaya çıktı.

Dünya Sağlık Örgütü'nün küresel pandeminin sona erdiğini ilan etmesinin üzerinden bir yıl geçti, ancak İsviçre’nin pandemiyi ne kadar iyi atlattığı konusu hâlâ tartışılıyor. Ülkede koronavirüsten ölen kişi sayısına ilişkin istatistiklerde çelişkiler ortaya çıktı.

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, İsviçre Federal Sağlık Ofisi’nin (BAG) verileri İsviçre'de yaklaşık 14 bin kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini gösteriyor. Ancak pandeminin akut döneminde BAG'nin verilerinin tam olmadığı kabul ediliyordu. Bu veriler, hastanelerin BAG'ye yaptığı anlık bildirimlere dayanıyordu.

Federal İstatistik Dairesi’nin (BFS) raporlarına göre ise koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 19 bin 365 olarak açıklandı. Bu sayı, BAG'nin bildirdiği sayının üçte bir daha fazla. İsviçre, her 10 bin kişide 21 ölümle dünya sıralamasında Almanya ile aynı seviyeye ulaştı.

BFS uzmanları, ölüm sebeplerini hekimler ve hastanelerin bildirimlerine dayanarak hazırlıyor, ancak bu bildirimler ölümden hemen sonra değil, biraz daha sonra yapılıyor. Bu bildirimler, uluslararası standartlara göre kodlanmış ve daha detaylı.

Pandemi sırasında ölüm sayıları, bir ülkenin salgından ne kadar etkilendiğini ve alınan önlemlerin ne kadar etkili olduğunu ölçmek için önemli bir göstergedir.

Geri Dön 03 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN