Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Nisan 2024 Pazartesi

Korkutan rapor: Irkçılık hiç olmadığı kadar yüksek

İsviçre'de ırkçılık vakalarında endişe verici bir artış yaşanıyor. Danışma merkezlerine geçen yıl, hiç olmadığı kadar çok vaka bildirildi.

Blick gazetesinin ulaştığı, Federal Birliğin henüz yayınlanmamış bir raporuna göre, 2023 yılında 876 ayrımcılık vakası kaydedildi. Bu da ortalama her on saatte bir saldırı anlamına geliyor. Rapor edilmeyen vakaların sayısının ise çok daha yüksek olduğu düşünülüyor.

Raporda, eğitim sektöründe, iş yerlerinde ve kamusal alanlarda meydana gelen ayrımcılık ve ırkçılık vakalarına dikkat çekildi. Siyahiler, Müslümanlar ve Arap kökenli insanlar en çok etkilenen gruplar arasında. Çoğu vakada tehdit, sözlü taciz veya ciddi ayrımcılık yaşanırken, 79 vakada ise şiddet de rapor edildi.

Eğitimdeki ırkçılığa özel vurgu

Raporda, öğrencilere yönelik çeşitli saldırılar ve ayrımcılık vakaları sıralandı. Verilen örnekler arasında; bir kız çocuğunun sınıfta ırkçı bir şarkı ile hakarete uğraması, bir başka çocuğun sınıf arkadaşları tarafından dövülmesi ve ırkçı hakaretlere maruz kalması yer alıyor.

"Irkçılık müfredata dahil edilmeli"

Irkçılıkla Mücadele Komisyonu'nun yeni Başkanı Ursula Schneider Schüttel, özellikle okulların çocukları ve gençleri her türlü ayrımcılıktan koruması gerektiğini vurguladı. Eğitim kurumlarının ayrımcılığa karşı duruşunu güçlendirmesi ve ırkçılık konusunun müfredata dahil edilmesi gerektiğini belirtti.

Ayrıca, seçim dönemlerinde yabancı düşmanı siyasi propagandanın arttığı ve danışma merkezlerinin toplumda bu konuda yaygın bir öfke sezdiği ifade ediliyor.

Geri Dön 29 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN