Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Eylül 2023 Cuma

Kamusal alanlarda burka yasağı onaylandı

İsviçre Parlamentosu, kamuya açık alanlarda burka giyilmesini yasaklayan yasa tasarısını onayladı. 

Tasarı kapsamında, dış mekanlarda yüzün tamamen kapatılması yasaklanırken, göz, burun ve ağzın görünür olması gerektiği kaydedildi. Sağlık nedenleri ve ibadet gibi nedenlerle istisnalar uygulanabileceği bildirildi. Yasağı ihlal edenlere 1000 franga kadar para cezası kesilecek. 

İsviçre Adalet Bakanı Elisabeth Baume-Schneider, 'kadına şiddet' ya da 'cinsel istismarla' ilgili protestolarda güvenlik nedeniyle maske takmak isteyenler olabileceğine dikkat çekti, "Yasanın orantılı olması gerekiyor" dedi.

Halk Partisi Milletvekili Walter Wobmann ise yasaklarla birlikte çevreye zarar veren holigan ve siyasi göstericilerin çok daha kolay tespit edilebileceğini belirtti.

Söz konusu yasa tasarısının yürürlüğe girebilmesi için Ulusal Konsey ve Eyaletler Konseyi’nde de onaylanması gerekiyor.

Geri Dön 22 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN