Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Nisan 2024 Pazartesi

Kafede çifte cinayetin zanlısı hakim karşısında

Basel'de 2017 yılında meydana gelen ve iki kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırının zanlısı, yüksek güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkacak. 

İsviçre'nin Basel kentinde, 9 Mart 2017'de, Café 56'ya giren iki silahlı saldırgan, beş el ateş ederek iki kişiyi öldürmüş ve bir kişiyi ağır yaralamıştı. 53 yaşındaki Arnavut asıllı bir adam, bu cinayetlerle bağlantılı olduğu iddiasıyla Basel-Stadt ceza mahkemesinde yargılanacak. Sanık, İsviçre'nin Regensdorf kentindeki bir hapishanede tutuluyor ve daha önce Avrupa genelinde çeşitli suçlardan dolayı hapis yatmış.

Teslim olan suç ortağına müebbet verilmişti

Sanığın suç ortağı daha önce ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış ve bu karar Federal Mahkeme tarafından onaylanmıştı. Cinayetlerin ardından suç ortağı, Basel'deki bir polis devriyesine teslim olmuştu. Güvenlik endişeleri nedeniyle, sanığın mahkemeye helikopterle taşınması gerektiği, karayolu ile taşınmanın riskli olabileceği belirtilmişti.

İddianameden: Suç faaliyetleri ve hesaplaşma

Cinayetlerin neden işlendiğine dair net bir açıklama henüz yapılmamışken, iddianamede sanığın suç faaliyetleri ve hesaplaşmaları nedeniyle cinayetleri işlediği öne sürülmüş. Uzmanlar, cinayetleri Arnavut mafyasıyla ilişkilendiriyor; ancak bu iddialar Basel savcılığı tarafından henüz doğrulanmadı.

Şu anda, mahkeme süreci devam ederken, cinayetlerin arkasındaki asıl nedenler ve suçun işleniş şekli hakkında daha fazla bilgi edinilmesi bekleniyor.

Geri Dön 22 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN