Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Mart 2024 Salı

Kadınlar TikTok’tan kürtaj hapı sipariş etmeye başladı

İsviçre’de, yapılan bir araştırma çok sayıda kadının sosyal medya platformu Tiktok üzerinden kürtaj hapı sipariş ettiğini ortaya çıkardı.

Söz konusu kürtaj ilaçlarının İsviçre’ye, Bulgaristan, Yunanistan ve Hindistan gibi ülkelerden yasa dışı yollarla gönderildiği tespit edildi. İsviçre'de kürtajın yasal olarak on ikinci haftaya kadar mümkün olduğunu belirten uzmanlar, kadınların korku, anonim kalma istediği, maddi sıkıntılar ve toplumsal kaygı nedeniyle bu yola başvurabildiğini belirttiler.

Federal Gümrük ve Sınır Güvenliği Dairesi, son beş yılda, Yunanistan, Hindistan gibi ülkelerden gelen dokuz kürtaj ilacının sevkiyatına el konulduğunu duyurdu. İsviçre İlaç Ajansı ise konuya ilişkin iki ceza davası ve yedi para cezası verildiğini açıkladı.

İsviçreli gazeteciler tarafından farklı isimlerle test edilen çevrim içi kürtaj siparişlerinde de banka havalesi yoluyla, 390 franka kadar ilaçların ülkeye teslimatının yapıldığı ortaya çıkarıldı.

Ancak kadın doğum uzmanları, doktor tavsiyesi olmadan alınan hapların tehlikeli olabileceğine dikkat çekti.

Geri Dön 19 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN