Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Haziran 2023 Cumartesi

Kadınlar, erkeklerden üçte bir daha az emekli maaşı alıyor

Sigorta şirketi Swiss Life tarafından yayımlanan rapora göre, İsviçre’de emekli kadınlar, erkek meslektaşlarından yaklaşık yüzde 33 oranında daha az emekli maaşı alıyor.

Raporda, 65-75 yaş grubu için emekli maaşlarındaki cinsiyet eşitsizliğinin on yıldır neredeyse hiç değişmediği, yani bu konuda hiçbir gelişme kaydedilemediği vurgulanıyor. Araştırmacılar, maaşlardaki eşitsizlikte, kadınların kariyer seçimlerindeki farklılıklar ve birçok kadının ev işleri vb. nedenlerle yarı zamanlı çalışmak zorunda kalmasının rol oynadığını belirtiyor.

Federal İstatistik Ofisi'nin son verilerine göre, yıllık ortalama emekli maaşı, kadınlar için yaklaşık 36 bin frank iken, erkekler için 55 bin frank. 

Emekli maaşlarında cinsiyet eşitsizliği, Avrupa Birliği genelinde ise yüzde 25 civarında. 

Geri Dön 24 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN