Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mart 2024 Cumartesi

İtalyan aşırı sağcı terörist yıllar sonra İsviçre’de ortaya çıktı

İsviçre’de, İtalya’da 1974’te sekiz kişinin öldüğü bir bombalı saldırıya karışan aşırı sağcı teröristin, yıllardır İsviçre'de yaşadığı ortaya çıktı.

Blick gazetesinin haberine göre; aşırı sağcı teröristin bugün 67 yaşında olduğu belirtildi. Saldırganın olayın hemen ardından gizlice İsviçre’ye kaçtığı, Schaffthausen bölgesinde evlendiği ve çifte vatandaş olduğu ve eşinin soyismini aldığı tespit edildi. Ayrıca Zürih Üniversitesi’nde okuduğu ancak çalışmadığı tahmin ediliyor.

Yapılan ilk açıklamalarda, Marco Toffaloni isimli şüphelinin cezasının zaman aşımına uğradığı belirtildi. Tahminlere göre, Toffaloni’nin İtalya’da yapılması planlanan duruşmaya da katılması beklenmiyor.

İtalya’nın Brescia kentinde 1974 yılında faşizme karşı düzenlenen bir gösteri sırasında bombalı saldırı düzenlenmişti. 8 kişi hayatını kaybederken, 100’den fazla kişi yaralanmıştı.

İtalya’da 1970’li yıllarda yaşanan iç çatışmalarda başlangıçta terör eylemlerinin arkasında aşırı sol grupların olduğundan şüpheleniliyordu. Ancak daha sonra çok sayıda aşırı sağcı grubun gizli servislerin de desteğiyle yaptıkları suçları sol gruplara attıkları tespit edilmişti.

Geri Dön 09 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN