Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da güvenlik endişesi: On binlerce holigan geliyor - 19 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Mayıs 2023 Cumartesi

İsviçreliler elektronik oy verme sisteminden yana

İsviçre halkının yüzde 72’si, mevcut oy verme seçeneklerinin yanı sıra elektronik oy verme imkanının da hayata geçirilmesini istiyor. 

Gfs-Zürich Araştırma Enstitüsü tarafından İsviçre Körler ve Görme Engelliler Federasyonu adına yapılan ankete göre, vatandaşlar, elektronik oylamanın körler ve görme engellilerin bağımsız olarak oy vermesini sağlayabileceği görüşünde. Bu kişiler, şu anda ancak başka bir kişinin yardımıyla oy kullanabiliyor. 

Ayrıca, elektronik oy kullanma imkanının oy kullanma sürecinin basitleştireceği ve böylece seçimlere katılım oranını artıracağı düşünülüyor. 

Elektronik oy verme sistemi, İsviçre’nin Basel, St. Gallen, ve Thurgau kantonlarında, 18 Haziran’da yapılacak seçimlerde yaklaşık 65 bin kişinin katılımıyla test edilecek.

Geri Dön 27 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN