Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Nisan 2024 Pazartesi

İsviçreliler bir müddet daha 'kiracı millet' kalacak

Federal İstatistik Ofisi'ne göre, 'kiracı millet' olarak anılan İsviçreliler, bir süre daha ev sahibi olmakta zorlanacak.

İsviçre'deki ev sahipliği oranı Avrupa'da en düşük seviyede bulunuyor, çünkü İsviçrelilerin sadece yüzde 36'sı ev sahibi. Bu durum, diğer Avrupa ülkelerindeki ev sahipliği oranlarına kıyasla oldukça düşük. Artan faiz oranları, maliyetler ve konut fiyatlarındaki artışlar, ev sahibi olmayı İsviçre'de zorlaştırıyor.

İsviçre'de her üç kişiden biri şu anda kendi evinde yaşamıyor, bu nedenle 'kiracı millet' olarak adlandırılıyorlar. Federal İstatistik Ofisi'ne göre, son yedi yılda ev alımında ciddi bir düşüş yaşandı ve bu eğilimin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi bekleniyor.

Uzmanlar, İsviçre'de kirada oturmanın ev satın almaktan daha ucuz olduğunu belirtiyorlar ve bu durumun birkaç yıl daha devam etmesini bekliyorlar. Örneğin, Arnavutluk'ta ev sahipliği oranı yüzde 96,3 iken, Almanya'da bu oran yüzde 49,5, Fransa'da yüzde 64,7 ve Avusturya'da yüzde 54,2 seviyesinde bulunuyor.

Geri Dön 15 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN