Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Şubat 2023 Cuma

İsviçreli muhabir Antakya’da: Umut, yerini hüzünlü bir kabullenişe bıraktı

İsviçreli Blick gazetesinden muhabir Benjamin Fisch, "Antakya'da zaman geçtikçe umut yerini çaresizliğe bırakıyor, çaresizlik ise hüzünü bir kabullenişe dönüşüyor" dedi.

İsviçreli Blick gazetesinden muhabir Benjamin Fisch, Antakya’da enkaz bölgesinden bildirdi. Depremden 70 saat sonra bile enkazdan insanların sağ olarak çıkarıldığını söyleyen muhabir, "Özellikle bebekler ve küçük çocukların enkazdan kurtarılması, gece gündüz yorulmadan çalışan kurtarma görevlilerine güç veriyor. Ancak zaman geçtikçe umut yerini çaresizliğe bırakıyor, çaresizlik ise hüzünü bir kabullenişe dönüşüyor" ifadelerini kullandı. 

İsviçreli doktor Franz Martig de benzer bir açıklamada bulundu, "İki gün önce insanlar yardım için yalvarıyordu. Şimdi genel bir umutsuzluk havası hissediliyor" dedi. 

"Hayat belirtileri olduğu sürece devam edeceğiz"

Ancak İsviçreli yardım ekibinin lideri Sebastian Eugster, hayat belirtisi olduğu sürece kurtarma çalışmalarına devam edeceklerini açıkladı. Eugster, "Psikolojik olarak çok zor bir iş. Ancak kurtardığımız insanlar olduğunu bilmek bize devam etme gücü veriyor" ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 10 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN