Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Şubat 2024 Cumartesi

İsviçreli bilim insanları: Bencillik öldürür

İsviçre'de 3 üniversitenin ortak çalışması, dayanışmanın ve işbirliğinin az olduğu toplumların tarih sahnesinden daha hızlı silindiğini ortaya koydu.

İsviçreli bilim insanları: Bencillik öldürür

Zürih, Lozan ve Konstanz üniversiteleri tarafından yapılan ortak bir araştırmada, ben merkezciliğin yüksek, dayanışmanın ve işbirliğinin az olduğu grup veya toplumların tarih sahnesinden daha hızlı silindiğini ortaya koydu.

İsviçreli bilim insanları Papua Yeni Gine’de yapılan deneysel çalışmalarda, bir toplulukta, kendi çıkarlarını grubun çıkarlarının üzerinde tutanların sayısı arttıkça aidiyet ve toplum bilincinin zayıflamaya başladığını gözlemledi. Bir topluluktaki dayanışma duygusunun, ortak bir amaç ve 'öteki gruplara karşı rekabet hissinin' arttıkça yükseldiği belirtildi.

Kabile üyelerinin kendi gruplarından kişiler ile eşleştikleri zaman iletişime ve alışverişe daha açık oldukları kaydedildi. Grup içindeki iletişim arttıkça dayanışma, gözetme duygusunun da yükseldiği ifade edildi.

Geri Dön 24 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN