Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Nisan 2024 Salı

İsviçre’den Almanya’ya çöp turizmi

İsviçre'de yaşayan bazı vatandaşlar, çöplerini atmak için sınırı geçip Almanya'nın Waldshut bölgesindeki geri dönüşüm merkezlerini kullanıyor. 

Südkurier gazetesinin haberine göre, bu merkezlerde İsviçre plakalı araçların sayısında önemli bir artış gözlemlendi. Waldshut Belediyesi sözcüsü Tobias Herrmann, İsviçre vatandaşlarının Almanya'dan satın aldıkları ürünlerin ambalajlarını geri dönüşüm merkezlerine bırakabileceklerini, ancak İsviçre'de üretilen ambalaj ve plastik atıkların Almanya'daki çöp kutularına atılmasının yasak olduğunu belirtti. Alman Ambalaj Kanunu, yalnızca Almanya'da piyasaya sürülen ürünlerin geri dönüşüme gönderilebileceğini öngörüyor.

Bad Säckingen Belediyesi de benzer vakalarda artış olduğunu doğruladı. Belediye sözcüsü Uwe Böhler, ArgoviaToday'e verdiği demeçte, geri dönüşüm merkezlerinin kontrolsüz atıklarla dolup taştığını ve adeta vahşi çöplükler haline geldiğini ifade etti. Böhler, pizza kutularından trafik işaretlerine kadar her türlü atığın bu merkezlerde bulunabileceğini söyledi.

Geri Dön 23 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN