Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2024 Salı

İsviçre'de 'hayır, hayır demektir' ilkesi yürürlüğe girdi

İsviçre'de kabul edilen 'hayır, hayır demektir' ilkesiyle birlikte, tecavüz suçunun gerçekleşmesi için failin kurbanı tehdit etmesi veya şiddet kullanması şartını kaldırdı.

İsviçre'de cinsel saldırıya karşı, artık daha güçlü yasal koruma sağlanacak. Yeni yasa, tecavüz suçunun gerçekleşmesi için failin kurbanı tehdit etmesi veya şiddet kullanması şartını kaldırdı. Artık mağdurun rızası olmadan gerçekleşen cinsel ilişki ve fiziksel penetrasyon içeren eylemler de tecavüz olarak kabul edilecek. "Stealthing" olarak bilinen, kondomun rızasız çıkarılması veya hiç kullanılmaması durumu da suç sayılacak.

Parlamento, Haziran 2023'te revize edilen cinsel ceza yasasını kabul etti ve "hayır, hayır demektir" ilkesi seçildi. Bu ilkeye göre, cinsel eylemler sadece tarafların açık rızası ile gerçekleşebilir.

"Siber avcılık" olarak bilinen, 16 yaşın altındaki çocuklarla cinsel suç amacıyla iletişime geçme eylemi ise yasal çerçevede mevcut yasaların yeterli olduğu gerekçesiyle ayrı bir suç olarak eklenmedi.

Geri Dön 02 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN